Kongre Programı

20. Uluslararası Türk Dünyası Sosyal Bilimler Kongresi

Uluslararası Türk Dünyası Sosyal Bilimler Kongresi (UTDSBK), 2003 yılında Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı'nın öncülüğünde Kırgızistan Celalabat'taki Türk Dünyası İşletme Fakültesi'nde başlatılan bilimsel bir organizasyondur.

UTDSBK, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı ile yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelerin işbirliği ile giderek kurumsallaşmış ve bugünlere taşınmıştır. Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı

20. Uluslararası Türk Dünyası Sosyal Bilimler Kongresi Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi ev sahipliğinde 18-20 Ekim 2022 tarihleri arasında Bişkek/Kırgızistan’da düzenlenecektir.

Kongre, öncelik hakkı bildiri sahiplerinde olmak üzere, katılmak isteyen herkese açıktır. Kongreye katılan ve kayıt yaptıran herkese “katılım belgesi” verilir. Kongre’de bizzat bildiri sunan katılımcılara ise ayrıca bildirilerini sunduklarına dair sunum belgesi verilir. Kongre bildirilerinin “Kongre Kitabında” yer alması için; kongre kayıt işlemlerinin tamamlanmış olması ve bildirinin kongrede muhakkak sunulmuş olması gerekir.

KONGRE KATILIM ÜCRETLERİ

Kongre Katılım Ücreti : 500 TL / 30 $.

Kongre Katılım Ücreti (Bildirisiz, Misafir Katılımcı, Kongreye katılacak diğer yazarlar) : 500 TL / 30 $.

 Yayınlayalı

KONGRE BANKA HESAP BİLGİLERİ

 Türk Lirası Hesap Bigileri

Hesap Sahibi : Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı İktisadi İşletmesi
IBAN : TR 74 0001 5001 5800 7284 6141 23
Hesap Tipi : TL
Banka : Vakıfbank
Şube : Fatih Şubesi (S00099)
Hesap Numarası : 00158007284614123
Örnek Açıklamalar : TC Kimlik No, Ad Soyad, Katılımcı/Dinleyici, Bildiri No
12345678911, Muhammed Kürşad Uçar, Katılımcı, 25
12345678911, Muhammed Kürşad Uçar, Dinleyici
Not: Hesap adı yanlış girilmesi durumunda para transferleri hesaba ulaşmamaktadır. Bu sebeple hesap ismini yukarıdan kopyalamanız önerilir.

 

Amerikan Doları Hesap Bigileri

Hesap Sahibi : Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı İktisadi İşletmesi
IBAN : TR 77 0001 5001 5804 8020 9265 17
Swift Kodu : TVBATR2A
Hesap Tipi : USD
Banka : Vakıfbank
Şube : Fatih Şubesi (S00099)
Örnek Açıklamalar : TC Kimlik No, Ad Soyad, Katılımcı/Dinleyici, Bildiri No
12345678911, Muhammed Kürşad Uçar, Katılımcı, 25
12345678911, Muhammed Kürşad Uçar, Dinleyici
Not: Hesap adı yanlış girilmesi durumunda para transferleri hesaba ulaşmamaktadır. Bu sebeple hesap ismini yukarıdan kopyalamanız önerilir.


ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR (Bu kısmı okumadan bildiri katılım ücretini yatırmayınız)
 

Kongre katılım bedeli hesaba yatırılırken, bildiri adı veya yazar adı değil; yalnızca bildiri kod numarasının (sisteme bildiri yüklendiğinde otomatik olarak yazarlara e-posta ile bildirilecek numaradır) açıklama kısmına yazılması gerekir.

Ücretlerin, en geç 20 Temmuz 2022 tarihi bitimine kadar belirtilen banka hesabına yatırılmış olması gerekmektedir. Aksi halde bildirisi “sunulabilir” nitelikte bulunmuş olsa dahi katılımcıya “kabul yazısı” gönderilmeyecek ve bildirisi kongre programından çıkarılacaktır. Geç yatırılan ücretler iade edilmez.

Ücretlerini yanlış hesaba yatıran, eksik veya geç yatırdığı için bildirisi programdan çıkarılan, kesin kabullerin ilanından önce yatıran ancak sonra bildirisi reddedilen, ilandan sonra bildirisi reddedildiği halde ücreti yatıran, ücreti yatırdığı halde sonradan katılmaktan vazgeçen, kongreye hiç gelemeyen, kongreye geldiği halde bildirisini sunmayan yazar veya yazarlara katılım ücretleri iade edilmez ve bildirilerine kongre kitabında yer verilmez.

Bildiri yazarının veya yazarlarının kongre kurullarının herhangi birinde görev almaları katılım ücreti ödeme mecburiyetlerini ortadan kaldırmaz.

Bu kongre; kar amacı gütmeyen, Türk Dünyasının farklı bölgelerinden seçkin bilim insanlarının gönüllülük esasına göre katkı sağladığı ve Gaspıralı İsmail Bey'in "Dilde, fikirde, işde birlik" felsefesini amaç edinmiş bir kongredir. 

Kongre dünyamızın içerisinde bulunduğu pandemi (COVID 19) nedeniyle ilan edilen kriterler doğrultusunda düzenlenecektir. Tüm katılımcılar kongre komitesinin almış olduğu önlemlere ve uyarılara uymak zorundadırlar.

Kongre, öncelik hakkı bildiri/konser/performans/sergi sahiplerinde olmak üzere katılmak ve izlemek isteyen herkese açıktır. Özet gönderimi, katılım ücretleri, bildiri yayın vb. konularda detaylı bilgilere ilgili bölümlerden ulaşılabilir.

Bildiri özetinin “Kongre Özet Kitabında” ve tam metninin ISBN numaralı “9. Uluslararası Müzik ve Dans Kongresi Bildiriler Kitabında yayınlanabilmesi için kongre kayıt işlemlerinin tamamlanmış, kongrede sunulmuş ve bildirinin hakem değerlendirmesinden geçmiş olması gerekmektedir.

Kongrede sunulan bildiriler için tüm yazar/yazarlara “Sunum Belgesi” verilecektir. Sunumu yapanın bildiri yazarlarından biri olması zorunludur. Kongreye katılan ve sunum yapmayan katılımcılara talep edilmesi halinde “Katılım Belgesi” verilecektir.

Kongrede konser/performans/workshop sergilemek isteyenler “Konser/Performans” bölümündeki istenilen şartları yerine getirmelidirler. Sanat Kurulunun değerlendirmesi sonucunda genel veya alanlara göre “Konser/Performans Ödülü” verilecektir.

Kongrede sergi düzenlemek isteyenler “Sergi” bölümündeki istenilen şartları yerine getirmelidirler. Sanat Kurulunun değerlendirmesi sonucunda genel veya alanlara göre “Sergi Ödülü” verilecektir.

Lütfen duyurunun tamamını okumadan bildiri özeti göndermeyiniz. Aksi halde bildiri özetiniz değerlendirmeye alınmayacaktır.

Kongre programında yer alan ve sunumu yapılmış olan tüm bildiri özetleri “Kongre Özet Kitabında” yer alarak kongre web sayfasında yayınlanacaktır. Hakem değerlendirme sürecinin sağlıklı işleyebilmesi için bildiri özet formunun eksiksiz doldurulması önem arz etmektedir.

Bildiri Özeti Yazım Kuralları:

  1. Bildiri özetleri Türkçe ve İngilizce olarak göndermelidirler.
  2. En az 100 kelime en fazla 300 kelime olacak şekilde yazılmalıdır.
  3. Özet; çalışma ile ilgili amaç, yöntem, bulgular ve sonuçları içermelidir. Alt başlık kullanılmamalıdır.
  4. Çalışmaya ait en az 3 anahtar sözcük verilmelidir.
  5. Özet içinde kısaltma kullanılması durumunda, kısaltmanın açık şekli parantez içinde belirtilmelidir.
  6. Müzik ile ilgili bildiri özetleri Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderilecektir.
  7. Dans ile ilgili bildiri özetleri Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderilecektir.

Özet gönderim formunu aşağıdan indirebilirsiniz.

Özet gönderim formu